PŘEDSTAVUJEME VÁM NÁMI REALIZOVANÉ PROJEKTY

VILA ČISOVICE

Tuto funkcionalistickou vilu navrhl v roce 1938 architekt Richard Podzemný. Pozemek této unikátní vily je situován na hraně svahu nad obcí Čisovice. Umožňuje výhledy do krajiny. Forma domu kopíruje Le Corbusiera; přísný krabicový tvar s pásovými okny vylehčují v protilehlých nárožích piloty. Na konec terasy architekt umístil pilíř s pískovcovým ženským aktem zobrazujícím alegorii hudby. V architektuře čisovické vily tak vnímáme dvě na pohled odlišné, zároveň však provázané vrstvy – emocionální a intimní, nejvíce zosobněnou sochou, a naproti tomu racionální a puristickou polohu, kterou vyjadřuje vlastní architektura domu. Vila je zařazena do knihy Slavné vily Středočeského kraje.

HOTEL MLÝN DANEMARK

Butikový hotel v Kutné Hoře se 7 pokoji, které jsou prostorné a luxusně zařízené. Mimořádný důraz jsme kladli na kvalitu spánku a prostory určené k relaxaci. První zmínka o Mlýnu Danamark se datuje až k roku 1491. V té době soutěžila Kutná Hora, díky svým zásobám stříbra o výsadní postavení s Prahou a patřila k nejbohatším regionům Evropy. Dánští horníci se tehdy usadili v místech dnešního mlýna a od té doby nese své jméno Danemark. Historie mlýna je stejně tak bohatá jako historie našeho okolí. Např. Josef Kajetán Tyl čerpal inspiraci ke hře Fidlovačka přímo nad naším mlýnem (“Voda hučí po lučinách,…”) a Emil Frída byl natolik inspirován říčkou Vrchlice, že se přejmenoval na Jaroslava Vrchlického. Mlýn byl také častým útočištěm umělců, kteří zde odpočívali a nabírali další inspiraci, např. jako Jan Werich, Rafael Kubelík, Leonard Bernstein, ajn.

SOUKROMÝ BYT V PRAZE

Velkorysý byt se zachovanými původními prvky. Interiér tvoří krásně zařízená kuchyň, prostorný obývací pokoj s funkčním krbem, jídelnou, balkonem, ložnice s půvabným výklenkem a prostorná koupelna.

DALŠÍ REALIZACE